Akıllı Telefonlara 30 Saniyede %100 Şarj İmkanı

Akıllı Telefonlara 30 Saniyede %100 Şarj İmkanı
Nisan 09 14:02 2014 Bu yazıyı yazdır

Akıllı telefonlarda yaşanan şarj sorunu ciddi bir sorun haline geldi dediğinizi duyar gibiyim. Zira hepimiz artık gün boyu mobil cihazlarımızı şarj etme halindeyiz. Kimileri araçlarda, kimileri masa başında buna imkan bulabiliyor ancak dışarıda çalışan ve vakit geçirenler için ciddi bir problem olduğu şüphesiz.

sarz

Bu konu ile ilgili sorunların çözümü için dev yazılım ve teknoloji üretici firmaların çözüm bulması gerekiyordu. Bununla ilgili İsrail’li StoreDot isimli firma şarj problemini ortadan kaldıran bir cihaz geliştirdi. Bu cihaz şu an için yalnızca Samsung Galaxy S4 modelleri için geçerli. Firma bu prototipi geçtiğimiz günlerde yapılan Microsoft’un Think Next isimli konferansında tanıttı. Etkinlikte yapılan gösterisi sonrası StoreDot firması, tamamen boş olan S4 mobil cihazı 30 saniye içerisinde %100 şarj etmeyi başardı.

Cihazın etkisi bir sürelik mi sürüyor bilinmez, ancak gerekli test aşamaları bittikten ve 2016 yılı sonunda piyasaya sürüldüğü takdirde hepimizi oldukça rahatlatacağı bir gerçek.

  Yazı şöyle etiketlendi:
  Kategoriler:
A.Gökhan, M.Sc.
A.Gökhan, M.Sc.

My Name is A. Gokhan SATMAN, and I am a software engineer, Author and game developer. gokhansatman.com

Daha fazla yazı görüntüle
Yorum yaz

0 Yorum

Henüz yorum yok

Tartışma başlatabilirsin.

Yorum ekle

*