Fuzuli 0.1.10 Windows Limitli Versiyon Kurulumu

by A.Gökhan, M.Sc. | Ekim 9 18:51

Fuzuli ‘nin limitli bir Windows paketini duyurduk. Bu paket insanların Fuzuli dünyasına merhaba demesi için hazırlanmıştır. Ayrıntılı ve asıl interpreter için Linux versiyonunu kullanmayı önerdik. Bu yazıda Fuzuli Windows son sürümünün kurulumunu göstereceğim.

Step: 1
Öncelikle Fuzuli resmi web sitesi[1]ne giriyoruz. Ardından Aday Sürümler kısmındaki Fuzuli 0.1.10 for Windows Limited version linkini bulup, tıklıyoruz.

Step: 2
Code.google sayfasına gelmiş bulunmaktayız. Artık Fuzuli ‘nin windows sürümünü bilgisayarımıza indirebileceğimiz bir linke sahibiz. Karşımıza çıkan line tıklıyoruz ve Bilgisayarınızın dilediğiniz bir dizinine (C Sürücüsünü tavsiye ederim) Fuzuli Windows Limitli versiyonunu indiriyoruz.

Step: 3
İndirmiş olduğumuz dosya bir arşiv dosyası, zip. Dolayısıyla bu arşivin içerisindeki dosyaları çıkarmamız gerekmektedir. Eğer fuzuliwindist-2012.09.18 adında bir klasöre sahipseniz, artık konsola gidip Fuzuli ‘yi çalıştırabilirsiniz.

Bunun için: Başlat/Çalıştır/cmdve ardından aşağıdaki resmi inceleyeniz.

[2]

Fuzuli Windows Sürümü ve Test

Görüldüğü gibi, Fuzuli, Windows işletim sistemimde çalışmaktadır. Tüm özelliklere sahip olmadığını hatırlatmak isterim. Eğer tam sürümünü yüklemek istiyorsanız, Linux işletim sisteminize uygun sürümünü buradan[3] temin edebilirsiniz.

Endnotes:
  1. web sitesi: http://fuzuliproject.org/?dir=tr
  2. [Image]: http://www.phpservisi.com/wp-content/uploads/2012/10/fuzuli.jpg
  3. buradan: http://code.google.com/p/fuzuli/downloads/list

Source URL: http://www.phpservisi.com/fuzuli-0-1-10-windows-limitli-versiyon-kurulumu/