OpenCart E-Ticaret Sisteminde Türk Lirası Desteği Tanımlamak

OpenCart E-Ticaret Sisteminde Türk Lirası Desteği Tanımlamak
Temmuz 03 14:53 2014 Bu yazıyı yazdır

Daha önceki yazılarda açık kaynak kodlu elektronik ticaret yazılımı OpenCart ile ilgili kurulum ve sonraki aşamaları anlatmıştık. Buna bağlamda OpenCart kategorisini incelemenizde fayda olacaktır. Bu bölümde, OpenCart çekirdek kurulumu ile birlikte gelmeyen para birimi Türk Lirası tanımlama işlemini göreceğiz. Default olarak Dolar, Pound ve Euro para birimleri geldiğini hatırlatmakta fayda görüyorum.

Yönetim paneline girelim:

OpenCart Yönetim Paneline Giriş Ekranı

OpenCart Yönetim Paneline Giriş Ekranı

Öncelikle üst menüde bulunan Sistem/Yerelleştirme/Para Birimi bağlantısına tıklayalım:

OpenCart Para Birimi Bağlantısı

OpenCart Para Birimi Bağlantısı

Ekranda, sisteme tanımlı olan 3 adet para birimi listelenecektir. Sağ üst kısımda bulunan Ekle butonuna basarak Türk Lirası para birimi seçeneğini ekleyeceğiz. Ekranda beliren formu aşağıdaki gibi doldurunuz:

Para Birimi Ekleme  Formu

Para Birimi Ekleme Formu

Son bir işlem kaldı. Sistemin varsayılan para birimini Türk Lirası yapacağız. Bunun için mevcut varsayılan para biriminin durumunu Kapalı yapalım. Diğer aşama ise üst menüde bulunan Sistem/Mağazalar/Düzenle bağlantısına tıklayarak Türk Lirası seçeneğini varsayılan olarak ayarlamak:

Sistem para birimi Türk Lirası

Sistem para birimi Türk Lirası

Yazının başında dolar olarak belirtilen ürün para birimleri, tekrar incelendiğinde TL olarak değiştirilmiş şekilde görünmektedir:

Para Birimleri Türk Lirası Olarak Tanımlandı

Para Birimleri Türk Lirası Olarak Tanımlandı

Ufak bir hatırlatma yapmakta yarar görüyorum. Sistem para birimi değiştirildiğinde internet tarayıcısı cache ve geçmiş dosyaları temizlenmediği takdirde, eski para biriminin görüntülenmesi ile karşılaşılabilir. Başka bir internet tarayıcısı veya bilgisayar üzerinden sisteme erişim yapılması ile gerekli para birimi güncelleştirmesinin sisteme yansıdığı rahatlıkla görülebilmektedir.

  Yazı şöyle etiketlendi:
  Kategoriler:
A.Gökhan, M.Sc.
A.Gökhan, M.Sc.

My Name is A. Gokhan SATMAN, and I am a software engineer, Author and game developer. gokhansatman.com

Daha fazla yazı görüntüle
Yorum yaz

0 Yorum

Henüz yorum yok

Tartışma başlatabilirsin.

Yorum ekle

*