OpenCart E-Ticaret Sisteminde Yönetim Paneli Üzerinden Modül Aktif ve Pasif Hale Getirme

by A.Gökhan, M.Sc. | Mayıs 22 14:19

Daha önceki konularda, OpenCart hazır e-ticaret sistemi PHP tabanlı OpenCart için gerekli kurulum aşamalarını a’dan z’ye anlatmıştık: Opencart E-ticaret Sisteminin Kurulumu[1]. Bu bölümde, kurulumunu yapmış olduğumuz bu sistem üzerinden admin panele erişmem suretiyle ihtiyaç duyduğumuz veya duymadığımız modülleri aktif ve pasif etmeyi göstereceğiz.

Bunun için öncelikle kurulum yapmış olduğumuz fiziki adresin sonuna “/admin” ekleyerek yönetim için gerekli admin panele erişelim:

OpenCart Yönetim Paneline Giriş Ekranı[2]

OpenCart Yönetim Paneline Giriş Ekranı

Admin şifresinin unutulması durumunda phpmyadmin üzerinden şifre değişikliğini yapmanız mümkün. Bu konuyu daha önce işlemiştik: Opencart Yönetim Panel Şifresini PHPMyAdmin Üzerinden Değiştirmek[3]

Kullanıcı adı ve şifre bilgilerini girdikten sonra panele giriyoruz:

OpenCart Yönetim Paneli Ekranı[4]

OpenCart Yönetim Paneli Ekranı

Üst menüde Extensions/Modules, (Uzantılar/modüller) linkini tıklayarak mevcut modüllerin listesine aktif ve pasif olmalarını da görmek suretiyle ulaşabilmekteyiz.

OpenCart Modüller Ekranı[5]

OpenCart Modüller Ekranı

Örneğin bestseller, yani en çok satanlar modülünü aktif etmek için, hizasında bulunan install linkine tıklıyoruz. Sonrasında aktif olan Edit linkine tıklıyoruz.

OpenCart sisteminin mantığında her bir modül için tema özellikleri çerçevesinde dilediğimiz yere entegre edebilmekteyiz.

opencart-admin4[6]

Endnotes:
  1. Opencart E-ticaret Sisteminin Kurulumu: http://www.phpservisi.com/opencart-e-ticaret-sisteminin-kurulumu/
  2. [Image]: http://www.phpservisi.com/wp-content/uploads/2014/05/opencart-admin1.png
  3. Opencart Yönetim Panel Şifresini PHPMyAdmin Üzerinden Değiştirmek: http://www.phpservisi.com/opencart-yonetim-panel-sifresini-phpmyadmin-uzerinden-degistirmek/
  4. [Image]: http://www.phpservisi.com/wp-content/uploads/2014/05/opencart-admin2.png
  5. [Image]: http://www.phpservisi.com/wp-content/uploads/2014/05/opencart-admin3.png
  6. [Image]: http://www.phpservisi.com/wp-content/uploads/2014/05/opencart-admin4.png

Source URL: http://www.phpservisi.com/opencart-e-ticaret-sisteminde-yonetim-paneli-uzerinden-modul-aktif-ve-pasif-hale-getirme/