PHP Kullanarak Mobil Cihazları Yönlendirme

PHP Kullanarak Mobil Cihazları Yönlendirme
Ağustos 22 10:53 2013 Bu yazıyı yazdır

Herkese merhaba,

Bu yazımda sizlerle oldukça yararlı olabilecek bir uygulama paylaşacağım. Yine PHP programlama diliyle yapabileceğimiz bir şey; mobil cihazların markasına göre sayfa yönlendirme işlemi. Eminim ki bu duruma ihtiyacınız olmuştur. Eğer kişisel ya da ticari web site ya da siteleriniz varsa, kullanıcı, üye ya da takipçileriniz de vardır. Bu durumda sitenizi ziyaret edenler var demektir. Bulunduğumuz zaman diliminde, insanların internete artık çoğunlukla mobil cihazlarından erişmesi, tasarlanan web sitelerinin de bu mobil cihazlarla entegre şekilde oluşması ve gelişmesine zemin hazırlamıştır. Biz de bu bağlamda düşünerek, sitemize gelen ziyaretçilerin mobil cihazlardan rahatlıkla erişebilmelerini sağlamak amacıyla bu makalede bahsetmekte olduğum iyileştirmeleri yapabiliriz.

devices

Daha önce de belirttiğim gibi, bunu PHP dilini kullanarak yapacağız, şöyle ki;

Bu kadar basit aslında. Web sayfamıza iPhone cihazı ile giren bir kullanıcı ekranda, “iphone ile giriş yaptınız.” mesajını görecektir. Android cihazı ile giriş yapan kullanıcı ise ekranda bir link ile Fast Boy android oyun uygulamasının tavsiye mesajını görecektir.

Bu örnekleri çoğaltabiliriz. Örneğin BlackBerry, WebOS ya da iPod Touch ile giriş yapan kullanıcılar için de koşullar sağlayabiliriz.

Yukarıda verilen kodlar, diğer mobil cihazlar için entegre kodlarıdır. Umarım yararlı olmuştur.

Sonraki yazılarda görüşmek dileğiyle.

  Yazı şöyle etiketlendi:
  Kategoriler:
A.Gökhan, M.Sc.
A.Gökhan, M.Sc.

My Name is A. Gokhan SATMAN, and I am a software engineer, Author and game developer. gokhansatman.com

Daha fazla yazı görüntüle
Yorum yaz

0 Yorum

Henüz yorum yok

Tartışma başlatabilirsin.

Yorum ekle

*