Reklamlardan Türeyen “eyeblaster/addineyeV2.html” Trafik Dalgası

Reklamlardan Türeyen “eyeblaster/addineyeV2.html” Trafik Dalgası
Mayıs 27 21:43 2014 Bu yazıyı yazdır

Google AdSense gibi büyük bir reklam ağında, artık hepimizin de bildiği gibi, çok çeşitli reklam türevleri mevcuttur. Bunların bir kısmı text dediğimiz yalnızca metinden oluşan reklamlardır. Diğer büyük bir kısmı ise multimedya dediğimiz, diğer bir deyişle resim ve vidyo görsellerden oluşmaktadır. Bu multimedya olan reklamların da büyük bir kısmı halen Flash tabanlı üretilmektedir. Hemen her web sitesinde konumlanmış bu reklam ağı, ki Google AdSense tek reklam sağlayıcısı değildir, türlü bilinmeyeni de beraberinde getirmektedir.

Eğer birden fazla reklam sağlayıcısından dağıtılan reklam scriptlerini web siteniz üzerinde yayınlıyorsanız, bir takım problemlerle karşılaşabilirsiniz. eyeblaster/addineyeV2.html bunlardan yalnızca biri. Site istatistiklerini incelediğinizde ciddi bir trafik alan www.siteadinizherneyse.com/eyeblaster/addineyeV2.html gibi bir uzantıdan sürekli trafik akışı sağlandığını görebilirsiniz. Bu durumda hemen bu uzantıyı tarayıcınızda görüntülemeye çalışır ve 404 sayfa bulunamadı hatasını .htaccess’den döndürürsünüz. Halbuki böyle bir klasör ve dosyanın bulunmadığına FTP erişimi sağlamadan inanmazsınız.

404-not-found

Bu durumun en büyük nedeni, bu reklama tıklayan kullanıcıların tetiklediği sunucunun, tıklama işlemi sonrasında bu sayfadan dönen bir cevabı bekliyor olmasıdır. Yapılması gerekli işlem, FTP erişimi sağlayarak ana dizine eyeblaster isimli bir klasör ekleyip içerisine addineyeV2.html isimli bir dosya oluşturmanızdır. Eğer bu işlemi gerçekleştirmez iseniz tıklamalara karşılık gelen bakiyeye erişemeyeceğinizi bilmeniz gerekmektedir. Google tarafından saplama dosyaları ve iframe kırıcılar olarak başlık atılmış önemli bir konu olduğunu düşünüyoruz. Zira DoubleClick ve Atlas gibi önemli türevleri de mevcuttur bu durumun.

Bu konu ile ilgili Google tabanlı detaylı bilgilye İngilizce dilinde yandaki sayfadan erişebilirsiniz: Stub files and iframe busters

  Yazı şöyle etiketlendi:
  Kategoriler:
A.Gökhan, M.Sc.
A.Gökhan, M.Sc.

My Name is A. Gokhan SATMAN, and I am a software engineer, Author and game developer. gokhansatman.com

Daha fazla yazı görüntüle
Yorum yaz

1 Yorum

 1. OzN
  Haziran 03, 15:21 #1 OzN

  Selamlar, bu eyeblaster sorununa denk geldim çözüm için siz http://www.phpservisi.com/eyeblaster/addineyeV2.html oluşturmuşsunuz ama o sayfanın kaynağına baktığımda sayfa içeriği bomboş, halbuki google forumlarında https://productforums.google.com/forum/#!topic/adsense/tBg4QeJ4Fkk
  Çözüm olarak şunu söylüyorlar
  http://www.adopstools.com/?section=miscellaneous&page=iframes
  bu adresteki
  EyeBlaster
  addineyeV2.html
  sayfasını ftpye atmayı..
  Buradaki dosyanın içeriği bomboş değil dikkat ederseniz, (http://www.adopstools.com/ibusters/eyeblaster/addineyeV2.html)
  http://ds.eyeblaster.com/BurstingScript/addineye.js

  Şimdi bu sorunu çözmek için yukarıdaki bu şekilde dolu olan bir eyeblaster/addineyeV2.html şeklinde sayfamı oluşturmamız gerekli yoksa sizinde oluşturduğunuz gibi bomboş olarak sadece o sayfa ismi olacak şekilde oluşturmak kafimidir? Eminmisiniz?

  Reply to this comment

Yorum ekle

*