Samsung Galaxy S6 ve Galaxy S7 Karşılaştırması

Samsung Galaxy S6 ve Galaxy S7 Karşılaştırması
Mart 21 10:54 2016 Bu yazıyı yazdır

AndroidPit tarafından yayınlanan Samsung Galaxy S6 ve Galaxy S7 akıllı mobil cihazların karşılaştırması sonucu ilginç sonuçlar elde edildi. Çeşitli konu başlıklarına göre değerlendirilen 2 cep telefonu için yorumlar şu şekilde:

Tasarım


Samsung Galaxy S6 kullanıcıları tasarım yönünden oldukça kutuplaşmıştı. Zira S6 tasarımıyla S5’ten oldukça farklı idi. Örnek vermek gerekirse metal dış kaplaması, cihazı daha sağlam ve çekici bir hale getirmekteydi. Tabi microSD kart ve çıkarılabilir pil, genel fiyatı etkiledi.

Görünüm açısından S7, S6’ya benzerliğiyle dikkat çekiyor. Alüminyum gövdenin yanı sıra, arka kamera kısmında bulunan çıkıntı da 4 kat azalma gerçekleşmiş.

samsung-galaxy-s6-vs-samsung-galaxy-s7-1

Samsung S6 ve Samsung S7

Samsung S6 ve Samsung S7

Ekran


Samsung Galaxy S6 QHD (2,560 x 1,440 pixels) ekran S serisi idi ve gayet başarılıydı. Android için en iyi ekranlardan biri olarak kabul ediliyordu. Galaxy S7 bunu alt üst mü ediyor? Pek sayılmaz. S7 de 5.1-inch QHD ekran, görünüşe ve yorumlara göre S6 ekranını pek geliştirdikleri söylenemez. S6 ile benzer şekilde olduğu, diğer bir deyişle halen güzel olduğu noktasında tartışma yok.

S6 ve S7 ekranları

S6 ve S7 ekranları

Pil


Geçen yıl, Samsung kendi Galaxy cihazlarının pil kapasitesini küçültmüştü. Galaxy Note 5 ve S6, daha ufak piller kullandı. Bu pek yaygın bir olay değildi. Bu yıl Samsung, S7 ile birlikte 3,000 mAh pil ile S5’den daha büyük bir pil kullandı. Ancak yine USB Type-C’yi benimsemedi, microUSB’de kaldı.

S6 ve S7 Pil Karşılaştırması

S6 ve S7 Pil Karşılaştırması

Sonraki yazılarda görüşmek üzere.

A.Gökhan, M.Sc.
A.Gökhan, M.Sc.

My Name is A. Gokhan SATMAN, and I am a software engineer, Author and game developer. gokhansatman.com

Daha fazla yazı görüntüle
Yorum yaz

0 Yorum

Henüz yorum yok

Tartışma başlatabilirsin.

Yorum ekle

*