TinyMCE Editörü İçin Satır Arası Boşluk Ayarları

TinyMCE Editörü İçin Satır Arası Boşluk Ayarları
Nisan 29 15:54 2014 Bu yazıyı yazdır

İnternet projelerinde kullanılabilecek en etkili metin editörlerinden biri olan TinyMCE kurulumunu ve basit bir ilk örneği daha önceki yazılarda işlemiştik: TinyMCE Editör Alanı Kurulumu ve Kullanımı. Bu yazıda ise TinyMCE için default olarak yüklü gelen p HTML etiketinin rahatsız edici varlığını br olarak değiştirme ayarını kısaca inceleyeceğiz.

Editöre içerik eklerken her basılan ENTER kadar p elementi eklenmektedir. Bu textarea editör için normal gibi görünse de, dinamik web sitemizde bu içeriği yazdırdığımızda paragraf mantığında HTML bir içerik görüntülenecektir. Bu da aralığı oldukça geniş bir yazı düzeni anlamına gelmektedir. Normalde web yazılım ve tasarımcıları bu boşlukları daha farklı yöntemlerle oluşturmayı tercih ederler.

TinyMCE metin editöründen bir görüntü

TinyMCE metin editöründen bir görüntü

Yukarıdaki satırları tinymce.init sınıfı içerisine dahil etmemiz durumunda ENTER tuşuna basıldığı her an br komutu eklenmiş olacaktır. Dolayısıyla satır aralığı eklenen boşluklar optimize edilmiş olacaktır, en azından p HTML etiketine nazaran. Tabi copy & paste olarak eklenen içerik için bir şey değişmeyecektir. Zira kopyalanan içerik, içerisinde p HTML etiketi barındırıyorsa bunları temizlemek gerekecektir.

  Yazı şöyle etiketlendi:
  Kategoriler:
A.Gökhan, M.Sc.
A.Gökhan, M.Sc.

My Name is A. Gokhan SATMAN, and I am a software engineer, Author and game developer. gokhansatman.com

Daha fazla yazı görüntüle
Yorum yaz

0 Yorum

Henüz yorum yok

Tartışma başlatabilirsin.

Yorum ekle

*