anasayfa'ya dön

PHP Kitabı

PHP Kitabı

Herkese merhaba,

Uzun zamandır yazmayı planladığım, ancak yoğun bir çalışma temposu nedeniyle hep ertelemek durumunda kaldığım PHP kitabım Uygulamalarla PHP adı altında satışa sunuldu. Dikeyeksen yayıncılık üzerinden satışa sunulan kitap genel olarak 2 ana bölümden oluşmaktadır.

uygulamalarla_php_1024x1024

Birinci bölümde PHP programlama dili kullanıcıya, konu anlatımı şeklinde verilmiştir. İkinci bölümde ise 4 seviyeden oluşan uygulamalar mevcuttur. Basit, orta, ileri seviyelere ek olarak, hazır şekilde kendi projelerinizde kullanabilmeniz için paket uygulamalar bulunmaktadır. İçerisinde PHP ve JavaScript dillerine, MySQL, Access, SQLite ve PostgreSQL veritabanlarına, JQuery, GD, JSON ve GTK+ kütüphanelerine, AJAX teknolojisine, SQL, HTML, XML ve CSS dillerine yer verilen uygulamalar, önemli kod bloklarının anlatıldığı bir yapıda hazırlanmıştır. Önemli dipnotlar, kullanıcıya ek bilgi kutuları vasıtasıyla verilmektedir.

Uygulamalarla PHP

Uygulamalarla PHP

Kullanıcıların kitaptan beklentileri, PHP programlama dilini A’dan Z’ye öğrenmeleri şeklinde olmamalıdır. Bu kitap ile öğrenilen bilgiler, PHP programlama dili kullanarak bir proje geliştirmek için yeterli bilgi ve anlatım seviyesindedir. Ancak PHP programlama dilini tam anlamıyla öğretmek amacıyla yazılmamıştır.
Uygulamalarla PHP kitabının indeks ve önsöz bölümlerini buradaki linkten inceleyebilirsiniz: uygulamalarla_php_icindekiler

Uygulamalarla PHP kitabı dikeyeksen.com üzerinden GSATMANPHP kupon kodunu kullanarak %40 indirim ile alınabilecektir. Kitap ile ilgili detaylı bilgiyi uygulamalarlaphp.com adresinden alabilirsiniz.

Kitabı satın alabileceğiniz diğer linkler:

Not: Linler sürekli güncellenmektedir.

Şimdiden yararlı olması dileğiyle.

Yorum yaz

3 Yorum

 1. Ferhat ÇELİK
  Haziran 09, 21:09 #1 Ferhat ÇELİK

  Rica etsem, bu kitabın kaynak kodlarını paylaşabilir misiniz? Yeni aldım ve ellerimdeki sorundan dolayı(geçici bir durum ama, uzun sürecek gibi) yazmak bana zor geliyor.
  Teşekkür ediyorum. İyi çalışmalar.

  Reply to this comment
 2. isa
  Ocak 26, 14:44 #2 isa

  İyi günler Gökhan Bey Kitap içieriğinde yer alan drupalden ne kadar bahsediyorsunuz. CMS olarak drupal öğrenmek istiyorum.

  Reply to this comment
 3. bektasarim
  Şubat 03, 10:51 #3 bektasarim

  Selamlar
  Kitap için teşekkür ediyorum öncelikle, oldukça çeşitli örnekler var.

  *Kitaptaki örnekleri yaparak ilerliyorum. Aklıma takılan bir soru var.

  <?php
  $sayac=1;

  while ( $sayac <=10) {

  echo ("”);
  echo (“Deneme”);
  echo (“”);
  $sayac++;

  }

  ?>

  Yukarıdaki döngüde “deneme” kelimesi ilk 7 satırda büyüyerek gidiyor ama sonra hep aynı boyutta kalıyor. Yanlış bir şey mi yapıyorum?

  Teşekkürler

  Reply to this comment

Yorum ekle

*